Рішення
від 19.06.2018 по справі 904/2009/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2018м. ДніпроСправа № 904/2009/18

Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Татарчук В.О., при секретарі судового засідання Нечепоренко Є.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Контракт Продрезерв 5 (м. Дніпро)

до Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (м. Дніпро)

про стягнення заборгованості у сумі 879786,24грн

Представники:

від позивача: ОСОБА_1, дов. від 04.06.2018

від відповідача: ОСОБА_2, дов. № 13/1-47 від 12.06.2018

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Контракт Продрезерв 5 звернулось з позовом до Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради про стягнення заборгованості у сумі 879786,24грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що:

- між сторонами було укладено договір №2 від 23.01.2017 про закупівлю послуг за державні кошти та додаткову угоду №9 від 31.01.2018 до договору;

- послуги їдалень для учнів загальноосвітніх закладів здійснювалось на замовлення відповідача після закінчення дії договору;

- відповідач не розрахувався за надані послуги і заборгованість складає 879786,24грн.

Відповідач вказує на те, що:

- між сторонами було укладено додаткову угоду №9 від 31.01.2018 до договору №2 від 23.01.2017;

- позивачем були виконані умови додаткової угоди №8 від 31.01.2018 до договору №2 від 23.01.2017.

У судовому засіданні 19.06.2018 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

23.01.2017 між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (Замовник) і ТОВ Контракт Продрезерв 5 (Учасник) було укладено договір №2 (про закупівлю послуг за державні кошти).

Відповідно до п. 1.1 договору учасник зобов'язується у 2017 році надавати замовникові послугу за номенклатурою, зазначеною в специфікації, а замовник - прийняти і оплатити таку послугу.

Згідно з п.1.2 договору найменування послуги: Лот №2 - послуги їдалень (послуги їдалень та інших кафе закритого типу), ДК016-2010-56.29.2 (ДК 021:2015 - 55511000-5). Кількість послуги за цим договором становить: зазначена в специфікації. Обсяги закупівлі послуги можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.

Цей договір набирає чинності з дня підписання його сторонами і діє до 31.12.2017 та до повного виконання зобов'язань щодо оплати за надані послуги (п. 10.1 договору).

31.01.2018 між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ Контракт Продрезерв 5 була укладена додаткова угода під № 9 до вказаного договору.

Згідно з п. 1 додаткової угоди на підставі п. 3.2 договору № 2 від 23.01.2017 (далі - договір) та частини 5 статті 36 Закону України Про публічні закупівлі від 25.12.2015 № 922-VIII вартість послуг за даною угодою становить суму 7075328,00грн (сім мільйонів сімдесят п'ять тисяч триста двадцять вісім грн 00 коп.), без ПДВ, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі з урахуванням додаткових угод. Кількість послуги за цією угодою зазначена в специфікації.

Як зазначає позивач, зазначеної суми (7075328грн) в додатковій угоді для забезпечення гарячим харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів Самарського району, Амур-Нижньодніпровського району, Соборного району, Індустріального району, м. Дніпро вистачило до 20.02.2018.

12.02.2018 відбулися аукціони по відповідним процедурам закупівель, за результатами яких ТОВ Контракт Продрезерв 5 було обрано переможцем згідно протоколів від 13.02.2018.

По зазначеним процедурам закупівель, датою закінчення періоду оскарження було визначено 25.02.2018 00-00 год. Період укладення договорів про закупівлю послуг за бюджетні кошти становив з 26.02.2018 по 05.03.2018.

Суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з таких підстав.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частинами 1 і 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що:

- суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться;

- кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Згідно вимог Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах процес організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах складається з відпрацювання режиму і графіку харчування дітей; визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини; приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості; складання меню - розкладу; виготовлення страв; проведення реалізації готових страв і буфетної продукції; надання дітям готових страв і буфетної продукції; ведення обліку дітей, які отримують безоплатне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; контроль за харчуванням; інформування батьків про організацію харчування дітей у закладі.

Розподіл коштів на організацію гарячого харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, облік і звітність за використанням коштів, які виділяються на безоплатне харчування, здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах забезпечується безпосередньо у закладі.

Приписами ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України передбачено, що допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами, тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень.

Отже, у відповідності до вимог ст. 181 Господарського кодексу України сторони уклали договір щодо надання послуг їдалень в освітніх закладах у спрощений спосіб.

Згідно з ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

ТОВ Контракт Продрезерв 5 надавало послуги їдалень в наступних періодах та обсягах:

- загальноосвітнім навчальним закладам Самарського району м. Дніпро з 20.02.2018 по 23.02.2018 на суму 145407грн;

- загальноосвітнім навчальним закладам Новокодацького району м. Дніпро з 20.02.2018 по 23.02.2018 на суму 28691,27грн;

- загальноосвітнім навчальним закладам Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпро з 20.02.2018 по 23.02.2018 на суму 271045,46грн;

- загальноосвітнім навчальним закладам Соборного району м. Дніпро з 20.02.2018 по 23.02.2018 на суму 224846,68грн;

- загальноосвітнім навчальним закладам Індустріального району з 20.02.2018 по 23.02.2018 на суму 209795,83грн.

Таким чином, ТОВ Контракт Продрезерв 5 надало вказаним закладам освіти послуги їдалень на загальну суму 879786,24грн, що підтверджується копіями актів здачі-приймання робіт (надання послуг), підписаних представниками позивача і закладів освіти та групових талонів за період з 20.02.2018 по 23.02.2018, підписаних представниками закладів освіти.

Доказів сплати відповідачем спірної заборгованості відповідачем не надано.

Отже, заборгованість відповідача перед позивачем складає 879786,24грн.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

В ході вирішення спору відповідачем не виконані вимоги ч. 1 ст. 74 ГПК України та не спростовані твердження позивача про надання вказаних послуг та наявність спірної заборгованості.

Таким чином, неналежне виконання відповідачем зобов'язань з оплати наданих послуг є підставою для задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю Контракт Продрезерв 5 до Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради про стягнення заборгованості у сумі 879786,24грн задовольнити.

Стягнути з Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (49000 м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75А, ідентифікаційний код 40506248) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Контракт Продрезерв 5 (49000 м. Дніпро, вул. Дніпросталівська, буд. 1, ідентифікаційний код 35601826) 879786,24грн - заборгованості, 13196,80грн - витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 27.06.2018

Суддя В.О. Татарчук

Дата ухвалення рішення19.06.2018
Оприлюднено27.06.2018
Номер документу74968424
СудочинствоГосподарське