Постанова
від 09.08.2018 по справі 819/725/18
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2018 рокуЛьвів№ 876/4587/18 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Носа С. П.,

суддів - Сеника Р. П., Хобор Р. Б.;

за участю секретаря судового засідання - Мацьків М. С.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 травня 2018 року у справі № 819/725/18 (головуючий суддя - Мірінович У. А., м. Тернопіль, рішення складене в повному обсязі 24 травня 2018 року) за позовом Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Тернопільський міський комунальний заклад Станція швидкої медичної допомоги про визнання протиправними та скасування постанов,-

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2018 року Тернопільським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Тернопільський міський комунальний заклад Станція швидкої медичної допомоги про визнання протиправною та скасування постанови головного державного виконавця Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Литвинова Романа Миколайовича від 06.04.2018 у виконавчому провадженні № 55047699 про оголошення в розшук майна; визнання протиправною та скасування постанови старшого державного виконавця Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області від 26.04.2018 у виконавчому провадженні № 55047699 про опис та арешт майна (коштів) боржника (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог).

В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що оскаржувані постанови є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки вони порушують права та інтереси Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оскільки майно боржника, яке оголошено в розшук та на яке накладено арешт перебуває на балансі в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та є його власністю, а не власністю боржника - Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги".

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 травня 2018 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій висловлено прохання скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні адміністративного позов в повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення було порушено норми матеріального та процесуального права. Також вказано, що згідно відповіді Регіонального сервісного центру МВС боржнику - Тернопільському міському комунальному закладу "Станція швидкої медичної допомоги" належать зазначені транспортні засоби, а тому відповідач виніс оскаржені постанови на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законом України "Про виконавче провадження".

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги підтримав та просить таку задовольнити.

Представник позивача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги заперечила та просить відмовити в задоволенні такої.

Інші особи, у судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового засідання, що відповідно до частини другої статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду справи за їхньої відсутності.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, пояснення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, проаналізувавши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.

Встановлено, що постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.08.2017 у справі № 819/1095/17 стягнено з Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Тернополі капіталізовані платежі в розмірі 545457 грн. 05 коп. та 06.10.2017 на виконання зазначеної постанови Тернопільським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 819/1095/17.

Постановою про відкриття виконавчого провадження від 03.11.2017, винесеною старшим державним виконавцем Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Сарахман М.Є. відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа в адміністративній справі № 819/1095/17.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.12.2017 у справі № 819/1095/17 замінено стягувача у виконавчому провадженні щодо примусового виконання постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.08.2017 у справі № 819/1095/17, а саме: з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернополі (вул. Микулинецька, 3а, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 25887435) на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 3а, код ЄДРПОУ 41312751) в особі Тернопільського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області (вул. Танцорова, 51, м. Тернопіль, 46008, код ЄДРПОУ 41449715).

Пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України Про виконавче провадження (далі - Закон № 1404-VIII) визначено, що підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 26 Закону № 1404-VIII виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.

Встановлено, що при вчиненні виконавчих дій, відповідачем у відповідь на запит від 03.11.17 вих. №54867 було отримано від Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області, копії облікових карток державного ТЗ, а саме за №№ 01728 ТЕ, 7275 ТЕА, ВО 1333 АС, ВО 0087 АА, ВО 5867 АН, ВО 0410 АН, ВО 7383 АН, ВО 0449 АМ, ВО 7062 АО, ВО 7061 АО,ВО 4518 АР, ВО 9286 АР у яких містилась інформація про первинну реєстрацію вказаних транспортних засобів за власником - Тернопільським міським комунальним закладом "Станція швидкої медичної допомоги".

Надалі, 06.04.18 головним державним виконавцем Тернопільського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Литвин Р.М., винесла постанову ВП № 55047699 про розшук майна боржника, а саме зазначених вище транспортних засобів.

Також встановлено, що відповідачем винесено постанову ВП № 55047699 від 26.04.2018 про припинення розшуку майна боржника та того ж дня, старшим державним виконавцем Тернопільського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Савчук А.О. винесла постанови про опис та арешт майна (коштів) боржника. Зазначеними постановами описано та накладено арешт на наступні транспортні засоби: ГАЗ 32214, колір білий, рік випуску 2004, ДНЗ 01728 ТЕ; ГАЗ 2705 МДТК, колір білий, рік випуску 2005, ДНЗ ВО1333АС; ВАЗ 2112 11001, колір сірий, рік випуску 2005, ДНЗ ВО0087АА; ГАЗ 2705 МДТК, колір білий, рік випуску 2006, ДНЗ ВО5867АН; ГАЗ 2705 МДТК, колір білий, рік випуску 2006, ДНЗ ВО0410АН; ГАЗ 2705 414 TKG 2705 MD, колір білий, рік випуску 2007, ДНЗ ВО7383АН; FORD TRANZIT УАПІК АС, колір білий, рік випуску 2007, ДНЗ ВО0449AM; ГАЗ 32213 ШДКРАУ, колір білий, рік випуску 2009, ДНЗ ВО7062AO; ГАЗ 32213 ШДКРАУ, колір білий, рік випуску 2009, ДНЗ ВО7061AO.

Як слідує з змісту постанов про арешт майна боржника та пояснень учасників судового процесу, опис та арешт майна проведено без участі боржника та стягувача у виконавчому провадженні, а у присутності свідків та представника позивача у даній справі - ОСОБА_6, яку в одній з постанов вказано як зберігача та заставодержателя зазначеного майна.

Судом першої та апеляційної інстанції з'ясовано, що при вчинені виконавчих дій відповідачем не було прийнято до уваги твердження позивача про перебування зазначеного майна у власності (оперативному управління) позивача, з тих підстав, що згідно отриманих державним виконавцем відомостей з Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області, а саме з копій облікових карток державного ТЗ, власником такого майна є - Тернопільський міський комунальний заклад "Станція швидкої медичної допомоги".

Під час проведення опису майна боржника - юридичної особи та накладення арешту на нього виконавець також використовує відомості щодо належного боржнику майна за даним бухгалтерського обліку (частина дев'ята статті 56 Закону № 1404-VIII). Отже, зі змісту вказаних норм права вбачається, що накладати арешт на майно в процедурі виконавчого провадження надається право лише у випадку, коли таке майно належить на праві власності саме боржнику.

Відповідно, щодо тверджень відповідача про правомірність оскаржуваних рішень з мотивів використання відомостей які містяться у копіях облікових карток державного ТЗ, щодо належності вказаного майна на праві власності боржнику, та не прийняття до уваги пояснень та доказів щодо прав на вказане майно позивача, суд вважає за потрібне зазначити наступне.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про дорожній рух" державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації.

Згідно з пунктом 7 Порядку власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Разом з тим, колегія суддів вказує, що посилання на вказані акти законодавства як на підстави правомірності вчинення відповідачем дій щодо складення акту опису і арешту майна з врахуванням лише відомостей з Регіонального сервісного центру МВС у Тернопільській області, а саме з копій облікових карток державного ТЗ, без встановлення того, чи пов'язується реєстрація транспортного засобу у відповідних реєстраційних органах із набуттям позивачем права власності на такі транспортні засоби, не може братися до уваги при вирішенні спору. Зазначене узгоджується і з висновками Верховного суду, що викладені у постанові від 13.02.18 справа № 910/11266/17.

Частиною першою статті 317 ЦК України визначено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Згідно з частиною першою статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

На підтвердження наявності у позивача суб'єктивного права, на захист якого подано позов, останній повинен надати суду відповідні докази, що підтверджують його право на вказане майно, тобто право власності або інші речові права - право господарського відання, право оперативного управління, які відповідно до частини першої статті 133 Господарського кодексу України становлять основу правового режиму майна суб'єктів господарювання.

В свою чергу, правом оперативного управління у цьому Кодексі визнається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).

Перелік документів, що підтверджують виникнення та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, визначений у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703 (далі - Порядок державної реєстрації прав), до якого зокрема віднесено рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняте власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном (пункт 27 Порядку державної реєстрації прав).

Як вбачається з статуту комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" зі змінами, що зареєстровані 30.07.13 №16461050017001750, власником та засновником позивача є Тернопільська обласна рада. Комунальний заклад Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, управління якими здійснює Тернопільська обласна рада.

Згідно пунктів 4.1 - 4.33. Майно Центру становлять основні фонди та обігові кошти, а також цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі центру. Майно центру є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Матеріально - технічна база Центру включає будівлі, споруди, медичне обладнання, лікарські засоби, вироби медичного призначення, засоби зв'язку, транспортні засоби та інші матеріальні цінності, вартість яких відображається у балансі.

На конституційному рівні визначено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності (стаття 143 Конституції України). Відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

У свою чергу, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та законодавчими актами.

Частиною п'ятою статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад (частина четверта статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки відповідно до частини першої статті 24 Господарського кодексу України здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо суб'єктів господарювання, які належать до комунального сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління.

Відповідно до статті 169 Цивільного кодексу України територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

З огляду на вказане суб'єктом права комунальної власності є відповідна територіальна громада села, селища, міста, від імені та в інтересах яких діють відповідно обласні, районні, сільські, селищні, міські ради. Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство) (частина третя статті 78 Господарського кодексу України).

Комунальне господарське об'єднання - об'єднання підприємств, яке утворюється комунальними підприємствами за рішенням компетентних органів місцевого самоврядування та діє на основі рішення про його утворення та статуту, який затверджується органом, що прийняв рішення про утворення об'єднання (частина четверта статті 119 Господарського кодексу України).

Так само, як в державному секторі, майно передається комунальному господарському об'єднанню його учасниками у господарське відання або в оперативне управління на основі установчого договору чи рішення про утворення об'єднання.

Відповідно до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. За результатами розгляду на сесії питань сільською, селищною, міською, районною у місті (у разі її створення), районною, обласною радами приймаються відповідні рішення, а тому документом, який підтверджує виникнення права господарського відання та право оперативного управління також є рішення сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення), районної, обласної ради про закріплення на праві оперативного управління чи господарського відання нерухомого майна, яке перебуває в комунальній власності.

Встановлено, що згідно п. 1 рішення тридцять п'ятої сесії шостого скликання №6/35/13 від 12.07.13 "Про передачу матеріальних цінностей Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" вирішено ліквідаційній комісії Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" передати на баланс основні засоби балансовою вартістю 3928777грн. до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області для діяльності комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", згідно з додатком.

Згідно пунктів 415,418, 419,421,425,428,433,434,438 додатку до рішення тридцять п'ятої сесії шостого скликання №6/35/13 від 12.07.13 до переліку об'єктів які передаються позивачеві включено і транспортні засоби, з приводу яких відповідачем винесено оскаржувані рішення.

Надалі, сорок п'ятою сесією п'ятого скликання Тернопільської обласної ради прийнято рішення "Про забезпечення функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги на території Тернопільської області" №1464 від 31.10.13.

Згідно п. 2.2. та п. 3 вказаного рішення обласної ради, Тернопільській міській раді рекомендовано передати до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області приміщення та майно (транспортні засоби) які використовуються Тернопільським міським комунальним закладом "Станція швидкої медичної допомоги" та надано згоду на прийняття такого майн до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.

В свою чергу, у пункті 5 цього рішення зазначено, що за результатами приймання - передачі приміщень та майна визначити балансоутримувачем комунальний заклад Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" і закріпити приміщення і майно на праві оперативного управління.

16.07.13 на виконання вищевказаних рішень органів місцевого самоврядування, уповноваженою комісією проведено обстеження мана, що передається та складено Акт прийому - передачі із спільної власності територіальних громад м. Тернополя до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області на баланс комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", та згідно переліку позивачем прийнято в оперативне управління і транспортні засоби, з приводу яких відповідачем винесено оскаржувані рішення, та відображено у бухгалтерському обліку на відповідних рахунках.

Також встановлено, що звернувся із заявою до Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області щодо перереєстрації транспортних засобів лише 24.04.2018 та листом від 25.04.2018 № 31/19-1867 зазначений сервісний центр відмовив у перереєстрації належних Тернопільському МКЗ "Станція швидкої медичної допомоги" транспортних засобів на підставі пункту 15 Порядку № 1388, а саме у зв'язку наявністю обтяжень - арешту, який накладено державним виконавцем згідно оскаржених постанов.

Відповідно, експлуатація зазначених транспортних засобів здійснюється позивачем з порушенням вимог ст. 34 "Про дорожній рух", а саме без проведення перереєстрації належного позивачеві транспортного засобів протягом десяти діб після одержання таких згідно рішення сорок п'ятої сесії п'ятого скликання Тернопільської обласної ради "Про забезпечення функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги на території Тернопільської області" №1464 від 31.10.13, - яке в свою чергу підтверджує право оперативного управління позивача на майно, а саме на транспортні засоби з приводу який винесено оскаржувані рішення.

Щодо тверджень представників відповідача з приводу недотримання органами місцевого самоврядування вимог законодавства при прийнятті рішень про передачу та прийняття майна в комунальну власність позивачем, суд вважає за потрібне зазначити, що рішення тридцять п'ятої сесії шостого скликання №6/35/13 від 12.07.13 "Про передачу матеріальних цінностей Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" та рішення сорок п'ятої сесії п'ятого скликання Тернопільської обласної ради "Про забезпечення функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги на території Тернопільської області" №1464 від 31.10.13 є не скасоване і відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів позивача.

Таким чином, враховуючи те, що зазначені транспортні засоби на дату винесення постанов про опис та арешт майна (коштів) боржника належали на праві оперативного управління комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", суд дійшов висновку, що відповідач при примусовому виконанні виконавчого листа № 819/1095/17 виніс оскаржені постанови без дотримання вимог ст. 2 КАС України.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування рішення суду першої інстанції немає.

Керуючись статтями 229, 241, 250, 308, 310, 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області - залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 травня 2018 року у справі № 819/725/18 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

На постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя С. П. Нос судді Р. П. Сеник Р. Б. Хобор Повне судове рішення складено 15 серпня 2018 року.

Дата ухвалення рішення09.08.2018
Оприлюднено15.08.2018
Номер документу75872132
СудочинствоАдміністративне